Dodany: 2013-05-15 13:12:44

 

Zabiegi w sedacji Stomatolog nawet tak przyjemny jak dentysta nowa huta nie jest w stanie pozbawić lęku swoich pacjentów. Dlaczego? Z prostego względu jest to bardzo nietypowa i nienaturalna sytuacja w dodatku kojarzona często z bólem co nie jest przyjemnym skojarzeniem zdaje sobie z tego sprawę sam dentysta nowa huta.

 

Można jednak opracować pewne metody radzenia sobie z tymi lękami mianowicie jednym z nich jest np. narkoza Jest też pewna odmiana narkozy znana pod nazwą sedacji. Pod tym pojęciem kryje się nic innego jak tylko narkoza ogólna wywoływana środkami farmakologicznymi. Wywołują one stan ograniczonej świadomości u pacjenta spowalnia koncentracja i uwaga, pacjent przechodzi w stan neutralności umysłowej. Jego obojętność nie zawsze jest pozytywnym objawem, jednak stan sedacji jest na tyle pozytywny, że pacjent rozumie wydawane mu polecenia słowne.

 

To umożliwia nam przeprowadzenie wszystkich czynności stomatologicznych przez co dentysta nowa huta może czuć się spełniony. Metod sedacji jest kilka można podać te środki za pomocą dożylną lub przy wykorzystaniu tabletek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zabiegi w sedacji
Nick: