Dodany: 2010-12-21 14:44:53
 

Jakich produktów używać do higieny jamy ustnej?Podczas jednej z wizyt w gabinecie dentystycznym warto spytać się jakie zdanie na temat artykułów stomatologicznych ma dentysta olsztyn. Warto dowiedzieć się również jakie specyfiki są odpowiednie dla naszych zębów.


Dentysta olsztyn, który zajmuje się leczeniem i profilaktyką naszego uzębienia doskonale może ocenić jakie specyfiki mogą wpłynąć pozytywnie na higienę jamy ustnej. Warto także pamiętać, że każdy z nas ma inaczej ukształtowane uzębienie. Jedni mają szpary między zębami, inni mają zęby nachodzące na siebie, jeszcze inni mają bardzo widoczne wady zgryzu.

Każdy ten rodzaj wad w uzębieniu wymaga dodatkowej pielęgnacji. Pamiętajmy, że zęby, które na siebie nachodzą są bardziej podatne na próchnicę, gdyż miejsca te są trudno dostępne dla szczoteczki do zębów a dodatkowo gromadzą się tam resztki pokarmowe więc ciężko jest je usunąć. Dentysta olsztyn zaleci więc stosowanie odpowiedniej nici do zębów, szczoteczek do czyszczenia przestrzeni między zębowych lub odpowiednia pastę do zębów wrażliwych. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakich produktów używać do higieny jamy ustnej?
Nick: