Dodany: 2010-12-21 14:49:07
 

Usuwanie kamienia nazębnego Zabieg usuwania kamienia nazębnego jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologicznych, które mają na celu poprawienie przede wszystkim wyglądu zębów. Zabieg usuwania kamienia wykonywany jest na wiele sposobów.


Jednym z rodzajów usuwania kamienia nazębnego jest piaskowanie polegające na usuwanie kamienia woda z mikro-drobinkami piasku pod bardzo dużym ciśnieniem. W ten sposób zwapniała płytka nazębna potocznie nazywana kamieniem nazębnym zostaje odrywana z zębów i usuwana.

Kamień nazębny czyli, jak już wspomnieliśmy płytka nazębna, która uległa zwapnieniu jest według specjalistów efektem zbyt rzadkiego szczotkowania zębów. Udowodniono bowiem, że kamień nazębny odkłada się po upływie dwudziestu czterech godzin od ostatniego mycia zębów.

Czyszczenie zębów w regularnych odstępach czasu ma więc kolejną zaletę. Kamień nazębny wygląda bowiem bardzo nieestetycznie, ma ciemna barwę i ciemnieje pod wpływem picia kawy lub palenia papierosów. Należy jednak wspomnieć, że kamień kory zdążył już nagromadzić się nie zostanie usunięty szczoteczka do zębów, regularne szczotkowanie zębów zapobiegnie tylko wytwarzaniu kolejnych zwapniałych płytek zębowych. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Usuwanie kamienia nazębnego
Nick: