Dodany: 2010-12-22 13:02:36
 

Podczas kolejnej wizyty w gabinecie dentystycznym, warto jest zapytać swojego lekarza stomatologii jakich artykułów stomatologicznych oprócz podstawowej szczoteczki i pasty do zębów. Dentysta poznań zapewne poleci Ci stosowanie standardowego zestawu artykułów, które są najbardziej znane i powszechnie dostępne. Należą do nich:


Nici dentystyczne- warto jest używać nici, gdyż nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich pozostałości pokarmu z obszarów między zębowych. Szpary między zębami są tak małe,z e nie dalibyśmy rady usunąć z nich pokarmu nawet za pomocą wykałaczki. Dentysta poznań na pewno zaleci regularne używanie nici dentystycznych.

Kolejnym artykułem, który także poleci dentysta poznań jest płyn do płukania ust. Stomatologiczne płyny z dodatkiem fluoru i substancji antybakteryjnych idealnie nadają się do płukania jamy ustnej po posiłkach, kiedy nie mamy czasu na dokładne wyszczotkowanie zębów.

Niejeden dentysta poznań zaleci także żucie gumy do zębów. Oczywiście nie nagminnie a tylko po posiłkach i koniecznie gumy bez cukru.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co oprócz szczoteczki i pasty do zębów?
Nick: