Dodany: 2010-12-22 12:05:05
 

Fluoryzacja Większość osób fluoryzację kojarzy z wizytami pani higienistki w czasach szkolnych, zbiorowego mycia zębów na boisku szkolnym płynem, którego smak pamięta się bardzo długo.


Fluoryzacja przeprowadzana jest szczególnie u dzieci i nastolatków, których zęby są dopiero w fazie wzrostu. dentysta olsztyn zaleci zapewne dodatkowe wykonywanie fluoryzacji dzieciom, których zęby potrzebują szczególnie dużej dawki fluoru. Zęby tzw mleczni i zęby stałe w fazie wzrosty są bardzo podatne na próchnicę. Fluoryzacja i jak sama nazwa wskazuje zawarte w niej duże ilości fluoru pomaga wzmocnić zęby i dodać im dodatkowej ochrony.

Jeżeli jesteś kobietą w ciąży i słyszałaś o zabezpieczeniu zębów przed duża utrata wapnia zapytaj w gabinecie stomatologicznym, Twój dentysta olsztyn zapewne poleci Ci żele do fluoryzacji, które samodzielnie możesz nabyć w aptece i użyć w domu. Fluoryzacja u kobiet w ciąży jest wskazana, gdyż rosnące w łonie matki dziecko potrzebuje dużo wapnia do prawidłowego wzrostu, więc mówiąc potocznie zabiera go matce. Dentysta olsztyn zapewne sam zaleci kobiecie ciężarnej stosowanie takich preparatów. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fluoryzacja
Nick: