Dodany: 2010-12-21 12:29:28
 

Protetyka stomatologicznaProtetyka stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem naturalnego uzębienia za pomocą sztucznych materiałów przypominających do złudzenia zęby naturalne.


Protetycy zajmują się potocznie mówiąc tworzeniem protez i sztucznych zębów od pojedynczych, do mocowanych na tzw koronach, mostkach aż do sztucznych szczęk czyli całego uzębienia. Dentysta brodnica pomoże zapewne zdecydować się na jedna z form zastępczych zębów, których jest naprawdę wiele. Różnią się nie tylko metoda aplikacji oraz wytwarzania ale także a nawet przede wszystkim ceną.

Protezy kojarzą się nam najczęściej z osobami w podeszłym wieku, które z powodu utraty zębów zmuszone są nosić zastępcze protezy. Jest to złudne myślenia. Wiele młodych osób a nawet zdarza się ze dzieci ma wstawiane sztuczne żeby. Jest to wynik różnych sytuacji: wybicia zęba, choroby zęba, wrodzonych wad zgryzu i innych. Dentysta brodnica poleci także dobrego specjalistę. Dentysta brodnica będzie także osobą, która zajmie się naszymi zębami również po wykonaniu sztucznych zębów- bo przecież o pozostałe musimy dbać nadal..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Protetyka stomatologiczna
Nick: