Dodany: 2013-09-02 13:21:43

 

Osteosynteza złamanej żuchwyRóżne wypadki, pobicia czy urazy głowy i czaszki, kończą się czasami złamaniem. Jest to niezwykle bolesne w przypadku urazów okolic głowy. Może się również skończyć złamaniem szczęki, które należy do jednego z najbardziej bolesnych urazów. Jeśli dentysta Wrocław ma do czynienia z takim złamaniem, na pewno zastosuje osteosyntez złamanej żuchwy.

 

Zabieg ten polega na połączeniu ze sobą końców kości i ustabilizowaniu złamania. Można wykonać ten zabieg zarówno przez skórę, jak i w sposób otwarty. Dentysta Wrocław wybiera sposób w zależności od tego, jak poważne jest złamanie.

Zazwyczaj dentysta Wrocław wykonuje ten zabieg przy użyciu elementów metalowych, które mają zapewnić jeszcze większą stabilność i skuteczność zabiegu. Oczywiście osteosynteza jest wykonywana pod znieczuleniem, więc pacjent, które jest już w wystarczającym bólu, nie musi martwić się o samopoczucie.

Dodatkowym działaniem w przypadku osteosyntezy jest uzupełnienie brakujących elementów, które są niezbędne, aby dentysta Wrocław ustabilizował żuchwę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Osteosynteza złamanej żuchwy
Nick: