Dodany: 2013-09-02 14:05:38

 

Zabiegi na przyzębiuPrzyzębie, to obszar w jamie ustnej, który łączy zęby z kością szczękową lub żuchwą. Jest to więc bardzo delikatny i wrażliwy teren, który jest narażony na dość łatwe uszkodzenie. Jego funkcją jest pomoc przy gryzieniu i przeżuwaniu jedzenia. A choroby uzębienia, to zgodnie z tym co mówi dentysta Wrocław, jeden z głównych powodów utraty zębów.

 

Zabiegi na przyzębiu, które przeprowadza dentysta Wrocław, to przede wszystkim kiretaż. Polega on na bardzo dokładnym usunięciu z powierzchni zęba i okolic płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego wraz ze zmienionym zapalnie nabłonkiem. Jest to bardzo delikatny zabieg, które przechodzi dość dużo ludzi, a który daje tymczasowy efekt.

Innym zabiegiem na przyzębiu, który przeprowadza dentysta Wrocław, jest gingiwektomia. Polega ona na usunięciu przerośniętych dziąseł i przywróceniu im naturalnego kształtu. Jest to zabieg, który poprawia nie tylko zdrowie jamy ustnej, ale i przywraca dobry wygląd uśmiechowi pacjenta.

Dentysta Wrocław poleca również szynowanie zębów, czyli unieruchamianie zębów, które są zbyt rozchwiane, aby przywrócić pacjentowi piękny uśmiech i zapobiec wypadaniu zębów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zabiegi na przyzębiu
Nick: