Dodany: 2010-12-21 12:18:25
 

OrtodoncjaDentysta brodnica zajmujący się ortodoncją nie jest na tyle anonimową postacią wśród wszystkich specjalistów stomatologii jak na przykład edodonta. O lekarzach ortodontach słyszeli zapewne wszyscy. Jest to dziedzina stomatologii, która łączy się ze stomatologią dziecięcą nierozerwalnie.


Dentysta brodnica specjalizujący się w ortodoncji zajmuje się wadami zgryzu i wadami szczękowo – twarzowymi. Zjawiska te leczone są zdecydowanie częściej u dzieci i młodzieży niż u osób dorosłych. Wady zgryzu zauważalne są już w momencie wyrastania zębów a więc w bardzo wczesnym dzieciństwie. W wieku do dziesięciu lat większość dzieci ma już wiele zębów stałych.

W czasie ich wzrostu można zauważyć wady zgryzu. Każdy dentysta brodnica zaleca pierwsza wizytę u dentysty ortodonty już we wczesnym stadium wzrostu zębów. Im wcześniej wada zostaje wykryta tym łatwiej ją zniwelować. Podstawowe wady zgryzu prostuje się za pomocą aparatów ortodontycznych stałych lub ruchomych- czyli takich które można w każdej chwili wyjąć. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ortodoncja
Nick: