Dodany: 2010-12-21 12:23:31
 

EndodoncjaEndodoncja jest działem chirurgi szczękowej. Dotyczy schorzeń i zabiegów które dotyczą leczenia chorób związanych z miazgą zęba. Endodoncja zajmuje się również rozpoznawaniem chorób związanych z tkanką dwuwierzchołkową.


Jest to dział, którego pacjenci szczególnie nie lubią. Większość z nas nie potrafi nazwać czy dany stomatolog jest specjalistą endodoncji czy dentystą zachowawczym, jednak samo leczenie kanałowe kojarzy się pacjentom z bólem i bardzo nieprzyjemnym zabiegiem. Leczenie kanałowe zębów jest przeprowadzane bowiem właśnie podczas choroby miazgi. Usuwa się w jego trakcie chora miazgę i wypełnia kanalik zębowy substancją zastępczą.

Endodoncja zajmuje się również leczeniem przypadków bardzo głębokich ubytków próchnicy, martwicy miazgi, zwichnięciu zęba oraz często ze wskazania dentysty protetyka, który wykonuje koronę lub most.

Leczenie endodontyczne ma również swoje przeciwwskazania. Nie należy leczyć zębów w ten sposób u osób z chorobami serca, u osób z zaburzeniami metabolicznymi oraz złą higiena jamy ustnej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Endodoncja
Nick: