Dodany: 2013-09-02 12:04:39

 

Chirurgia szczękowa - czym się zajmujeJedną z najciekawszych specjalizacji lekarskich dla dentysta Wrocław, jest chirurgia szczękowa. Jest to wyjątkowy kierunek nauki i pracy w zawodzie lekarza. Wykonywać go mogą osoby, które posiadają dyplom zarówno chirurga, jak i dentysty. Jest to bardzo szeroka i skomplikowana dziedzina lekarska.

 

Chirurgia szczękowa zajmuje się całym zespołem zabiegów i operacji. Jedną głównych jest rekonstrukcja twarzy po nagłych urazach. Ta rekonstrukcja w wykonaniu dentysta Wrocław może obejmować nie tylko twarz, ale i szyję. Trzeba więc znać się na większym obszarze ciała, niż tylko twarz.

 

Ponadto, chirurgia szczękowa zajmuje się pacjentami onkologicznymi, którzy wymagają interwencji operacyjnej na obszarze głowy, twarzy czy szyi w celu przykładowo usunięcia guza czy narośli. Dentysta Wrocław musi więc znać się też na onkologii. Co więcej, taki fachowiec zajmie się również chirurgią plastyczną, czyli wszelkimi zabiegami, które mają poprawić niedoskonałości naszego wyglądu. Chirurgia szczękowa jest więc dla dentysta Wrocław wyzwaniem i jednocześnie możliwością ciągłego rozwoju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Chirurgia szczękowa - czym się zajmuje
Nick: