Dodany: 2010-12-21 14:44:24
 

Jak prawidłowo dbać o zęby?Jednym z codziennych zabiegów pielęgnacyjnych wciągu dnia jest higiena jamy ustnej. Codziennie dbamy o nasze zęby, by nie tylko uniknąć ich chorób i związanego z nimi bólu.


Pielęgnacja jamy ustnej ogranicza się u większości osób do jednorazowego mycia zębów w ciągu dnia. Najczęściej myjemy zęby rano przed wyjściem z pracy. Wieczorne czyszczenie choć powinno być obowiązkowe, nie jest tak często wykonywane.

W społeczeństwie panuje dziwne przekonanie, że myjemy zęby by mieć nieświeżego zapachu, by nie wstydzić się za wygląd naszego uzębienia. Myjąc zęby nie myślimy o tym, ze robimy to przede wszystkim po to by zapobiegać ich psuciu się. Dlatego tez najczęściej czynność ta jest wykonywana pobieżnie i nieprawidłowo. Szybkie mycie zębów ma tylko odświeżyć oddech.

Prawidłowa higiena jamy ustnej to mycie zębów minimum dwa razy dziennie. Dodatkowo powinniśmy zadbać o zęby po każdym posiłku, płukać jamę ustna oraz czyścić przestrzenie międzyzębowe. O tym jak dokładnie używać artykułów do czyszczenia zębów omówimy w kolejnych artykułach.

Szczegółowe informacje o prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej prezentują liczne strony www o tematyce stomatologicznej.
.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak prawidłowo dbać o zęby?
Nick: